Прибирання ‒ корисна та цікава гра

19.03.2015 12:49

Дитина зовсім не хоче прибирати в кімнаті, а тільки невтомно розкидає свої іграшки. І Ви вже втратили будь-яку надію навчити дитину налагоджувати порядок. Терпіння і ще раз терпіння! Адже дитина не просто не хоче прибирати, вона ще не може зробити це правильно.

Учені з Інституту психічних хвороб за допомогою томографії з’ясували, що в дітей лобова частина мозку, відповідальна за розподіл послідовності дій, увагу, організованість, розвивається практично до 18-19 років. Тож проблема не в тому, що дитина не хоче прибирати, а в тому, що не знає, як це зробити.

І тут знадобиться Ваша підтримка й вміння мотивувати дитину. Вихователь Катерина Король пропонує Вам кілька способів навчити дитину прибирати.

Гра «Розсели іграшки по домівках»

Така гра навчить дитину прибирати іграшки. Це перший крок на шляху до виховання охайної дитини. Запропонуйте дитині погратися – розкласти різні іграшки по різних коробочках, пакетах чи полицях.

Нехай дитина сама обере, де будуть «жити» м’які іграшки, де зберігатимуться кубики. Не забувайте постійно хвалити своє чадо за старання. Допомагайте дитині прибирати, водночас коментуючи події: «Зайчик знайшов прекрасну домівку в шухлядці, кубики для замку зберігаємо на полиці» та ін.

Як швидше?

Запропонуйте дитині прибирати наввипередки – хто швидше прибере речі, той одержить приз. Користь цієї гри очевидна – і приберете розкидані речі, і покажете дитині, як треба, і малюк наведе порядок у кімнаті.

Чітко поставте перед дитиною завдання: ці речі повинні лежати там, ці – тут. Заплануйте, що та в якій послідовності треба прибирати, щоб дитина не заплуталася.

Не полінуйтеся все це проговорити кілька разів. Можливо, варто піти в магазин разом із дитиною й обрати домівки для іграшок. Це можуть бути коробки, смішні кошики або спеціальні табуретки з відкидними сидіннями.

Підтримка повинна бути завжди

Якщо дитина не хоче прибирати, можливо, для неї просто таке заняття нудне. Щоб виправити ситуацію, запропонуйте їй якусь розвагу. Наприклад, читайте книжку, поки дитина прибирає. Щойно порядок перестає «наводитися», книжка перестає читатися.

Ще можна ввімкнути дитині аудіоказку або улюблену музику. Адже таке прибирання буде веселішим.

Навчити дитину прибирати ‒ непросто. Однак, хоч би що відбувалося в дитячій, безлад – це не привід для скандалу. Поважайте дитину як особистість і пам’ятайте, дитяча кімната – це особистий простір малюка. І він має право на безлад, точніше – на потрібний йому порядок речей у його кімнаті.

 

Назад