Безпека дітей у ДНЗ

02.05.2015 12:16

Тиждень безпеки життя та здоров’я пройшов у ДНЗ «Супутник». Протягом цього часу діти та вихователі вдосконалювали теоретичні знання та практичні навички з безпеки життєдіяльності, оскільки це формує в дітей ціннісне ставлення до власного здоров’я та життя, пропагує здоровий спосіб життя. У кожній віковій групі проведено тематичні заняття.

У першій групі вихователь Антоніна Юріївна, використовуючи художнє слово – казки, вірші, – ознайомила дітей ясельної групи з небезпечними предметами, які можуть стати причиною пожежі, правилами пожежної безпеки. Діти дізналися, як поводитися з електроприладами, а також про те, що може статися, коли в їхніх руках сірники.

У другій ясельній групі пройшло заняття з художньо-естетичного розвитку. Діти стали учасниками сюжетно-ігрового задуму, що передбачав допомогу хворому ведмедикові. Вихователь Ірина Іванівна пропонував дітям  виміряти температуру, дати таблетку, щоб вилікувати ведмедика. Наголосила, що ліки не можна брати без дозволу дорослих, оскільки це може призвести до біди.  Нарешті ведмедик одужав і захотів пограти з дітьми.

У третій групі вихователь Оксана Іванівна розпочала заняття з розповіді про те, як люди навчилися користуватися вогнем. Під час дидактичної гри «Вогонь – добрий, вогонь – злий» діти з’ясували, яку користь має вогонь та яку шкоду. Моделюючи ігрову ситуацію, діти закріпили знання про те, що причиною пожежі можуть бути пустощі з вогнем. Розширили знання і про працю пожежників під час малорухливої гри «Пожежники на навчанні».

Вдало поєднані ігрова ситуація, дидактична гра «Щоб не трапилось біди», складання розповіді з власного досвіду «Моя поведінка на дорозі»  допомогли підготувати дітей до захисту себе від небезпеки, навчили орієнтуватися в навколишньому просторі, повідомити про культуру поведінки в транспорті й на вулиці.

Вихователь старшої групи Марія Миколаївна розповіла дітям про значення вогню в житті людини та шкоду через необережне поводження з ним. Ознайомила дошкільників із пожежною машиною і професією пожежника, виховуючи інтерес та повагу до людей цього фаху.

Тиждень з охорони праці та безпеки життєдіяльності дав змогу вдосконалити теоретичні знання та практичні навички вихователів із формування в дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я та життя, поліпшити якість навчально-виховної роботи з питань особистої безпеки та захисту життя дітей. Це одна з форм систематизації знань дітей про безпечне довкілля.

Назад